Gáborík prekonal Haláka a rozhodol o triumfe LA Kings

21.03.2014 Celý región

New York 21. marca (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík rozhodol v noci na piatok v zámorskej NHL o domácom triumfe Los Angeles nad Washingtonom 2:1 po samostatných nájazdoch, keď bol v tretej sérii rozstrelu autorom víťazného nájazdu. V 15. minúte zápasu prihral Anžemu Kopitarovi aj na jediný gól Kings v riadnom hracom čase a pripísal si tak jubilejnú desiatu asistenciu v ročníku. Výborný výkon podal v bránke Capitals Jaroslav Halák, ktorý kryl v riadnom hracom čase a predĺžení 27 striel (úspešnosť zásahov 96,4 percenta). V nájazdoch bol už menej úspešný, keď ho okrem Gáboríka prekonal aj Jeff Carter. Za hostí bol jediným úspešným exekútorom ruský mladík Jevgenij Kuznecov.

Strelecky sa v noci zo Slovákov presadil útočník Detroitu Tomáš Tatar, ktorý gólom prispel k víťazstvu Red Wings nad Pittsburghom 5:4 po predĺžení. Pre Tatara to bol 15. presný zásah v sezóne.

sumáre NHL:

NEW JERSEY - MINNESOTA 4:3 pp (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Góly: 17. Ryder (Eliáš, Henrique), 30. Fayne (Henrique, Eliáš), 44. Jágr (Clowe, Zajac), 62. Greene (Henrique, Eliáš) – 41. Parise (Suter, Spurgeon), 51. Granlund (Spurgeon), 56. Cooke (Scandella, Brodin). Brankári: Schneider - Bryzgalov, strely na bránku: 29:23.

PHILADELPHIA - DALLAS 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Góly: 11. Streit (Giroux), 14. Simmonds (Hartnell, Voráček), 53. Simmonds (Lecavalier, B. Schenn), 57. Raffl (Couturier, Timonen) – 33. Jamie Benn (Seguin, Goligoski), 53. Jamie Benn (Seguin, Chiasson). Brankári: Mason - Thomas, strely na bránku: 29:35.

MONTREAL - COLUMBUS 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 15. Gallagher (Galchenyuk, Plekanec), 48. Vanek (Pacioretty, Subban) – 16. MacKenzie (Letestu), 27. Dubinsky (Comeau, Johnson), 57. Johansen. Brankári: Price - Bobrovskij, strely na bránku: 27:40.

OTTAWA - TAMPA BAY 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)
Góly: 11. MacArthur (Turris), 14. Karlsson (Hoffman, Spezza), 38. Hemský (Michálek), 58. Michálek (Karlsson, Spezza) – 1. Purcell (Hedman, Johnson), 13. Purcell (Hedman, Johnson), 26. Filppula (Palát, Salo), 44. Brewer (Brown, Killorn), 52. Callahan (Palát, Salo). Brankári: Lehner - Bishop, strely na bránku: 31:28.

DETROIT - PITTSBURGH 5:4 pp (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)
Góly: 8. Alfredsson (Franzén, DeKeyser), 25. Nyquist (Alfredsson, Kronwall), 50. TATAR (Sheahan, DeKeyser), 53. Bertuzzi, 65. Alfredsson (Nyquist, Quincey) – 36. Stempniak (Kunitz, Bortuzzo), 36. Malkin (Neal, Jokinen), 38. Malkin (Neal, Jokinen), 55. Adams (Sutter, Gibbons). Brankári: Howard - Fleury, strely na bránku: 30:43.

EDMONTON - BUFFALO 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 18. Hall (Schultz, Perron) – 30. Conacher (McBain), 42. Conacher (Hodgson), 45. Stafford (Ennis, Conacher). Brankári: Scrivens - Hackett, strely na bránku: 36:36.

PHOENIX - FLORIDA 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Vrbata (Hanzal, Ekman-Larsson), 19. Vermette (Stone, Bödker) – 56. Gomez (Kulikov). Brankári: Smith - Luongo, strely na bránku: 22:23.

LOS ANGELES - WASHINGTON 2:1 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Góly: 15. Kopitar (GÁBORÍK, Williams), rozh. náj. GÁBORÍK – 53. Ward (Kuznecov, Bäckström). Brankári: Quick - HALÁK, strely na bránku: 28:22.

SAN JOSE - ANAHEIM 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Góly: 14. Marleau (Thornton, Couture), 49. Thornton (Burns, Pavelski), 57. Burns (Thornton, Vlasic) – 38. Perreault (Perry, Getzlaf), 42. Selänne (Perry, Getzlaf). Brankári: Niemi - Andersen, strely na bránku: 28:18.

Slováci v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles) 19:40 0 1 1 1 3 0
Tomáš Tatar (Detroit) 14:21 1 0 1 0 1 2
Richard Pánik (Tampa Bay) 12:15 0 0 0 0 0 0
Martin Marinčin (Edmonton) 15:22 0 0 0 -1 0 0
Jaroslav Halák (Washington) 64:41 1/28 96,40

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/